بیمه سرا نمایندگی بیمه ایران
021-44001971
بیمه سرا نمایندگی بیمه ایران

سوالات متداول بیمه آتش سوزی

سوالات متداول بیمه آتش سوزی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

Rating StarRating StarRating StarRating StarRating Star
 

سوالات متداول بیمه آتش سوزی 

1- آیا میتوانم بیمه آتش سوزی را از جایی به جایی دیگر انتقال بدهم ؟

بله تغییر محل مورد بیمه در بیمه آتش سوزی با صدور الحاقیه امکان پذیر است بدیهی است محل جدید به عنوان یک ریسک جدید باید توسط کارشناس بیمه گر بازدید و در صورت تایید با صدور الحاقی این انتقال صورت میپذیرد

2-    آیا میتوانم فقط بیمه زلزله انجام بدهم بدون اینکه بیمه آتش سوزی داشته باشم ؟

خیر خطر زلزله جزو خطرات فرعی بیمه نامه آتش سوزی محسوب میگردد و در حال حاضر به تنهایی ارایه نمی گردد و بیمه گذار باید بیمه آتش سوزی را خریداری کند تا بتواند خطر زلزله را به عنوان خطر فرعی خریداری کند 

3-    آیا در صورت وقوع آتش سوزی خسارت وارده به نرم افزارها و اطلاعات موجود در کامپیوترها جبران میشود ؟

خیر مگر اینکه در این خصوص توافق خاصی بین بیمه گر و بیمه گذار صورت گرفته باشد

ماده 30 شرایط عمومی بیمه آتش سوزی :  مسكوكات , پول , اوراق بهادار, اسناد , فلزات قيمتي به هر شكل , جواهرات و مرواريد, سنگهاي قيمتي سوارنشده , هرگونه اسناد و نسخ خطي و همچنين هزينه بازسازي نقشه , جمع آوري مجدد اطلاعات و يا تنظيم دفاتر بازرگاني تحت اين بيمه نامه پوشش ندارد مگر آن كه صراحتا" خلاف آن شرط شده باشد.

4- آیا خسارت های وارده به کالاها ناشی از دود آتش سوزی از محل بیمه آتش سوزی قابل پرداخت است ؟

چنانچه خسارت های وارده به کالاها ناشی از آتش سوزی باشد بنا بر اصل علت نزدیک شرکت بیمه علاوه بر خسارت های وارده به کالاها میبایست خسارت های ناشی از دود آتش سوزی را نیز پرداخت نماید .

5- در هنگام عملیات خاموش کردن آتش ، بدلیل ورود آب به داخل کالاهای نجات یافته از آتش خسارت هایی به این کالاها وارد شده است آیا شرکت بیمه خسارت های وارده را پرداخت میکند ؟

بله خسارت هایی که با هدف جلوگیری از توسعه خسارت به بیمه گذار وارد شود جزو تعهدات بیمه آتش سوزی است ، همچنین هزینه های ناشی از نقل مکان ضروری اجناس و کالاها که با هدف نجات آنها انجام شود جزو تعهدات بیمه محسوب میشود

نوشتن دیدگاه

کد امنیتی
کدی را که مشاهده میکنید در کادر زیر وارد کنید