بیمه سرا نمایندگی بیمه ایران
021-44001971
بیمه سرا نمایندگی بیمه ایران

سوالات متداول بیمه تکمیلی بیمه ایران

امتیاز کاربران

Rating StarRating StarRating StarRating Star BlankRating Star Blank
 
بیمه تکمیلی چیست؟

 بیمه تکمیلی بیمه نامه ای  است که هزینه های ناشی از بیماری و حوادث را پرداخت میکند و از آنجاییکه تکمیل کننده پوشش بیمه های تامین اجتماعی و خدمات درمانی می باشد به آن بیمه درمان تکمیلی گفته میشود . سازمان های بیمه گرپایه همچون سازمان تامین اجتماعی و سازمان خدمات درمانی ، خدمات خود را دربیمارستان ها و مراکز درمانی خود و مراکز دولتی ارایه میکنند و یا در صورت مراجعه بیمه شده تامین اجتماعی به بیمارستان ها و مراکز بخش خصوصی هزینه ها را بر مبنای تعرفه سازمان تامین اجتماعی و تعرفه دولتی محاسبه و پرداخت میکنند و همین موضوع باعث میشود بیمه شده در صورت مراجعه به مراکز درمانی بخش خصوصی هزینه های سرسام آوری را شخصا پرداخت کند . با توجه به موارد فوق وهمچنین  افزایش هزینه های درمان در جامعه  داشتن بیمه تکمیلی بیش از پیش ضروری به نظر میرسد .

در بیمه تکمیلی هزینه های بستری شدن و جراحی در بیمارستان ، رادیوتراپی ، شیمی درمانی ، آنژیوگرافی قلب ، گامانایف ، هزینه های زایمان ،هزینه های های پاراکلینیکی از قبیل سونوگرافی ، رادیولوژِی، ماموگرافی ، انواع اسکن ، آندوسکوپی ، ام آر آی ، آزمایشگاه و همچنین هزینه های  دندان پزشکی ، دارو ، ویزیت ، عینک ، سمعک , ... پرداخت میگردد البته لازم به ذکر است هر قرارداد بیمه تکمیلی شرایط خاص خود را دارد و با توجه به تعداد نفرات ، مقدار حق بیمه ، مقدار فرانشیز ممکن است تعهدات متفاوتی داشته باشد . 

نظرات (2)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام بیمه ایران طرح یک که بدون سقف هست دستمزد جراج رو در یک عمل تخصصی به چه صورت حساب میکنه تعرفه خاصی وجودداره؟یا هر چه قدر باشه پرداخت میکنه؟با سپاس

  آخرین بار در تاریخ حدود 8 ماه قبل توسط جواد قبادی ویرایش شد اشرف سلطانی
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ،دستمزد جراح بر اساس تعرفه هایی که هر سال به پیشنهاد مشترک وزارت بهداشت ، وزارت کار ، سازمان برنامه و بودجه کشور و تایید شورای عالی بیمه سلامت کشور تنظیم و به تصویب هیات وزیران میرسد با استفاده از کدهای موجود در کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت...

سلام ،دستمزد جراح بر اساس تعرفه هایی که هر سال به پیشنهاد مشترک وزارت بهداشت ، وزارت کار ، سازمان برنامه و بودجه کشور و تایید شورای عالی بیمه سلامت کشور تنظیم و به تصویب هیات وزیران میرسد با استفاده از کدهای موجود در کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت تعیین میگردد و مبنای پرداخت شرکت های بیمه در بیمه تکمیلی نیز همین کدها و تعرفه هاست . سقف پرداخت بستگی به سقف تعهدات و میزان فرانشیز در قرارداد شما دارد .

ادامه مطلب
  جواد قبادی
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest.
Rate this post:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

فرم ارتباط با ما

Call Now Button