بیمه تضمین کیفیت محصول بیمه ایران

 

 

موضوع بیمه تضمین کیفیت محصول

عبارتست از بیمه مسئولیت مدنی بیمه گذار ناشی از عدم کارایی و کیفیت نامطلوب محصولات مورد بیمه در قبال مصرف کنندگان بدین معنی که اگر محصولات عرضه شده توسط بیمه گذار فاقد شرایط و کیفیت اعلام شده توسط بیمه گذار باشد بیمه گر با در نظر گرفتن شرایط قرارداد نسبت به جبران مسئولیت بیمه گذار حداکثر تا مبلغ محصول اقدام می نماید . به همین دلیل به این بیمه نامه به بیمه تضمین کیفیت محصول نیزگفته میشود.
علاوه بر بیمه تضمین کیفیت محصول در صورتیکه بدلیل نقص یا عیب یا اشکال در محصول خسارت مالی و جانی به مصرف کنندگان یا خریداران وارد آید شرکت بیمه با توجه به شرایط قراداد خسارت های وارده را جبران خواهد کرد .
با توجه به قوانین موجود در کشور از جمله قانون مسئولیت مدنی و همچنین قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان کلیه عرضه کنندگان کالا و خدمات در برابر مصرف کنندگان مسئولیت دارند ، بیمه مسئولیت مدنی تولید کنندگان و فروشندگان محصول جبران خسارت های ناشی از معیوب بودن کالا و همچنین خسارت هایی که ممکن است به جان و مال مصرف کنندگان ناشی از مصرف کالا وارد آید را پوشش می دهد اما مجازات های کیفری تحت پوشش این بیمه نامه نیست .

ماده 2 قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان : کلیه عرضه کنندگان کالا و خدمات، منفرداً یا مشترکاً مسؤول صحت و سلامت کالا و خدمات عرضه شده مطابق با ضوابط و شرایط مندرج در قوانین و یا مندرجات قرارداد مربوطه یا عرف در معاملات هستند اگر موضوع معامله کلی باشد در صورت وجود عیب یا عدم انطباق کالا با شرایط تعیین شده، مشتری حق دارد صرفاً عوض سالم را مطالبه کند و فروشنده باید آن را تأمین کند و اگر موضوع معامله جزئی (عین معین) باشد مشتری می تواند معامله را فسخ کند یا ارش کالای معیوب و سالم را مطالبه کند و فروشنده موظف است پرداخت کند. در صورت فسخ معامله از سوی مشتری پرداخت خسارت از سوی عرضه کننده منتفی است.
تبصره ـ چنانچه خسارات وارده ناشی از عیب یا عدم کیفیت باشد و عرضه کنندگان به آن آگاهی داشته باشند، علاوه بر جبران خسارت به مجازات مقرر در این قانون محکوم خواهند شد. چنانچه اقدام آنان واجد عناوین مجرمانه دیگر باشد، مشمول همان قانون خواهند بود.

ماده18 قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان : چنانچه کالا یا خدمات عرضه شده توسط عرضه کنندگان کالا یا خدمات معیوب باشد و به واسطه آن عیب، خساراتی به مصرف کننده وارد گردد متخلف علاوه بر جبران خسارات به پرداخت جزای نقدی حداکثر تا معادل چهار برابر خسارت محکوم خواهد شد.

کارکرد بازاریابی بیمه تضمین کیفیت محصول :

بیمه تضمین کیفیت محصول حامل یک پیام واضح و روشن برای خریداران یک محصول است که تولید کننده یا فروشنده از کیفیت محصول خود مطمئن است به گونه ای که یک شرکت بیمه معتبر ریسک عدم کیفیت آن را پس از بررسی های لازم پذیرفته است . لذا این پیام مثبت میتواند تاثیر مثبتی روی برند محصول ایجاد کند .

آشنایی با بیمه تضمین کیفیت ساختمان بیمه ایران (کلیک کنید )

 

خرید بیمه تضمین کیفیت محصول :

جهت خرید بیمه تضمین کیفیت محصول لطفا  فرم پیشنهاد را دانلود و پس از تکمیل  به یکی از روشهای زیر برای ما ارسال کنید .

راه های تماس :
ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
فکس :  02144057215

 

Attachments:
Download this file (qulity.pdf)فرم پیشنهاد بیمه تضمین کیفیت محصول[فرم پیشنهاد بیمه تضمین کیفیت محصول]651 kB

منوی سایت