بیمه استخر بیمه ایران

بیمه استخر بیمه ایران

بیمه مسئولیت مدنی مدیران و ناجیان استخر

افرادی که در حال شنا در استخر هستند ممکن است به دلیل عدم نظارت بر امر شنا ، غرق شوند . همچنین افرادی که از استخر استفاده می کنند ممکن است در اثر نقص فنی تاسیسات و امکانات استخر مانند نشت گاز ، برق گرفتگی و مناسب نبودن پوشش محوطه بیرونی استخر و ... آسیب ببینند .در چنین شرایطی و یا شرایط مشابه مدیران و ناجیان استخر مسئول وقوع حادثه هستند و می بایست دیه فوت و یا صدمات بدنی وارده به استفاده کنندگان استخر را پرداخت کنند .بیمه مسئولیت مدنی مدیران و ناجیان استخر مسئولیت مدنی مدیران و ناجیان استخر را بیمه میکند .

موضوع بیمه استخر :

مسئوليت مدني مدیران و ناجیان استخر در مورد جبران خسارتهاي بدني شامل غرامت فوت و نقص عضو و هزینه های پزشکی  وارد به استفاده كنندگان از استخر شنا، سونا و جکوزي بدین معنی که چنانچه یکی از استفاده کنندگان از مجموعه استخر و سونا و جکوزی دچار حادثه گردد و بنا به نظر کارشناس رسمی دادگستری و دادگاه علت حادثه ناشی از قصور و سهل انگاری و فعل یا ترک فعل از سوی مدیر یا ناجیان استخر باشد این بیمه نامه با حمایت از مدیران استخرو ناجیان استخر خسارت وارد شده را جبران میکند .

کلوزهای قابل ارائه در بیمه استخر :

1- پوشش بیمه ای افزایش ریالی دیه

به موجب این پوشش، تعهدات مندرج در بیمه نامه به ازای هر زیان دیده با توجه به افزایش سالانه دیه توسط قوه قضائیه از زمان شروع بیمه نامه و بنا به درخواست بیمه گذار یک یا دو یا سه بار افزایش می یابد، مشروط به آنکه ناشی از تاخیر در ارائه رای مراجع قضایی توسط بیمه گذار یا زیاندیده نباشد. همچنین، حداکثر تعهد بیمه گر در خصوص کلیه حوادث احتمالی افزایش می یابد.
طبق قانون، مبلغ دیه به‌صورت یوم الادا یعنی به قیمت روزی که دیه پرداخت می‌شود محاسبه می‌شود نه روزی که حادثه اتفاق افتاده است. با اینکه هرساله مقدار مبلغ دیه با توجه به تورم افزایش می‌یابد، مبلغ دیه در بیمه‌نامه عددی
 ثابت (حداکثر مبلغ دیه در زمان خرید بیمه‌نامه) در نظر گرفته شده است. از آنجایی که در اغلب موارد بین وقوع حادثه و صدور حکم دادگاه مبنی بر محکومیت بیمه‌گذار، فاصله زمانی وجود دارد لذا جهت جلوگیری از متضرر شدن بیمه‌گذار از افزایش دیه در این فاصله زمانی، پوشش بیمه‌ای افزایش ریالی دیه برای یک، دو یا سه بار افزایش از زمان شروع بیمه‌نامه پیش‌بینی شده است.

 

2- پوشش تعدد دیات:

به موجب این پوشش، در صورتیکه در یک حادثه تحت پوشش، طبق رای مراجع قضایی بیمه گذار به پرداخت بیش از یک دیه به هر یک از زیاندیدگان محکوم گردد، بیمه گر مکلف به پرداخت خسارت حداکثر تا سقف تعهد پذیرفته شده در شرایط خصوصی بیمه نامه می باشد.
تبصره 1- تعهد بیمه گر در خصوص کلیه زیاندیدگان و کلیه حوادث احتمالی در طول مدت قرارداد از حداکثر تعهد بیمه گر مندرج در شرایط خصوصی تجاوز نخواهد کرد.
تبصره 2- در صورت خریداری پوشش بیمه ای افزایش ریالی دیه، تعهدات پوشش تعدد دیات و دیات غیرمسری به همان میزان افزایش خواهد یافت.
 طبق قانون مجازات اسلامی، هر یک از اندام‌های بدن دیه معین و مشخصی دارد و در حوادثی که به‌طور همزمان چندین عضو یا اندام آسیب ببینند مجموع دیه آن‌ها ممکن است از دیه فوت یک انسان بیشتر شود؛ به‌عنوان مثال
نابینا شدن هر دو چشم و ناشنوا شدن هر دو گوش به‌طور همزمان دو دیه کامل دارد (هر کدام یک دیه)؛ این در حالی است که فوت همان فرد یک دیه دارد.
بنابراین به دلیل احتمال وقوع حوادثی که منجر به آسیب دیدن چندین عضو و افزایش مبلغ دیه می‌شود و همچنین عدم پوشش این موضوع در تعهدات اصلی بیمه‌نامه، ضروری است که بیمه‌گذاران محترم با خرید این کلوز، دامنه  پوشش بیمه‌ای خود را گسترش دهند و در حاشیه امنیت بیشتری قرار بگیرند.

نکته : 

ناجيان غريق استخر، جزكاركنان بيمه گزار محسوب ميشوند ومسئوليت مدنی نامبردگان،مسئوليت مدني بيمه گزارتلقی می گردد بدین معنی که چنانچه بدلیل سهل انگاری و قصور ناجیان استخر یکی از استفاده کنندگان از استخر غرق شود و بر اساس حکم دادگاه ناجی محکوم به پرداخت دیه گردد از محل این بیمه نامه خسارت پرداخت میشود . لازم به ذکر است مسئولیت ناجی با حادثه احتمالی به وقوع پیوسته برای شخص ناجی متفاوت است به طوری که حوادث احتمالی که برای کارکنان استخر و ناجیان به وقوع می پیوندد در بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان پوشش دارد و مدیر یا مالک استخر علاوه بر داشتن  بیمه مسئولیت مدیران و ناجیان استخر که حوادث احتمالی استفاده کنندگان یا کسانی که با تهیه بلیط به استخر آمده اند را پوشش میدهد می بایست برای حوادث احتمالی پرسنل و کارکنان خود نیز بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان را تهیه نماید .

 

راهنمای دریافت خسارت :

در صورت وقوع حادثه حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری مراتب را بصورت کتبی به شرکت بیمه اطلاع دهید

با توجه به نوع حادثه مدارک زیر را تهیه و تحویل شرکت بیمه دهید

حوادث منجر به جراحت و هزینه های بیمارستانی :

1- صورت حساب بیمارستان

2- قبوض پرداخت شده

3- شرح عمل جراحی

4- خلاصه پرونده بیمارستان

5- تصویر شناسنامه و کارت ملی مصدوم

حوادث منجر به فوت یا نقص عضو :

1- کپی برابر اصل گواهی فوت

2- کپی برابر اصل شناسنامه باطل شده

3- کپی برابر اصل گزارش نیروی انتظامی

4- کپی برابر اصل گزارش پزشکی قانونی

5- کپی برابر اصل گواهی حصروراثت

6- رای دادگاه

  

خرید بیمه استخر :

جهت خرید بیمه مسئولیت مدیران و ناجیان استخر لطفا فرم زیر را تکمیل تا کارشناسان بیمه سرا در اسرع وقت با شما تماس بگیرند همچنین در صورت تمایل میتوانید فرم پیشنهاد را دانلود و پس از تکمیل به یکی از روشهای زیر برای ما ارسال کنید تا فرم اعلام حق بیمه و متعاقب آن صدور بیمه نامه صورت پذیرد .

لطفا نام و نام خانوادگی خودرا به حروف بنویسید
Invalid Input
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید Invalid Input
Invalid Input

09193085301

 

  

Attachments:
Download this file (Pool_Liability_Form1401.pdf)فرم پیشنهاد بیمه مسئولیت مدیران استخر[فرم پیشنهاد بیمه مسئولیت مدیران استخر]410 kB
آدرس: تهران ، فلکه دوم صادقیه ، خيابان آیت الله كاشانی بين خيابان اباذر و مهران پ 67 واحد 4
همراه: 09121481462
تلفن: 02144001971
فکس: 02144057215

منوی سایت