بیمه شکست ماشین آلات بیمه ایران

 

بیمه شکست ماشین آلات بیمه ایران

موضوع بیمه شکست ماشین آلات (Machinery Breakdown) :

اين بيمه که در واقع بیمه حوادث ماشین آلات است ماشين آلاتی را كه نصب شده و در حال بهره برداری می باشند، تحت پوشش قرار می دهد. ماشین آلات كارگاه‌ها و كارخانجات در حال فعالیت از قبیل بویلرها ، توربین‌ها ، ژنراتورها ، تجهیزات برق فشار قوی و ضعیف ،ترانسفورماتورها ، ماشین های بافندگی ،  ماشین های ابزار ، ماشین آلات کاغذسازی ، پمپ‌ها از جمله مواردی هستند كه در بيمه شكست ماشين‌آلات بيمه می شوند. به طور کلی کلیه پروژه هایی که در زمان احداث از پوشش بیمه نامه تمام خطرنصب استفاده کرده اند در زمان بهره برداری می توانند با خرید بیمه شکست یا خرابی ماشین آلات از پوشش های این بیمه نامه استفاده نمایند .بيمه شكست ماشين آلات خسارت های فيزيكی غيرقابل پيش بينی و ناگهانی وارد به انواع ماشين آلات و ابزارهای مکانیکی و الکتریکی داخل و خارج آنها را جبران می‌کند.از آنجائیکه این بیمه نامه یک بیمه نامه تمام خطر می باشد کلیه خسارت های فیزیکی به جز مواردی که در قرار داد بیمه استثناء شده اند قابل پرداخت خواهد بود .

 مخاطبین بیمه شکست ماشین آلات :

-کلیه صاحبان پمپ ها، کمپرسورها، تجهیزات برقی تولید نیرو، بویلرو مخازن تحت فشار، موتورهای دیزلی، توربو ژنراتورهای بخاری،کوره ها،توربین ها و موتورهای بخار، مبدل حرارتی در یخچال

- صنایع الکتریکی، اندازه گیری، کنترلی مخابراتی و آزمایشگاهی، حمل و نقل،ترافیک،بنادر، انبارها، سیلوها، پل ها و نقاله ها

- صنایع معدنی، غیرفلزی، ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاری، گرافیک و چاپ، پتروشیمی پالایشگاه، پلیمر و پلاستیک، فلزی،غذایی، علوفه و دخانیات

- صنایع مربوط به اقامتگاهها، فروشگاهها، ادارات، مدارس، بیمارستانها

- صنایع وابسته به چوپ

- صنایع سردخانه ای

- صنایع کشاورزي، دامپروري، شیلات

- صنایع چرم،پوست و دباغی

- صنایع بسته بندی، کارتن، کاغذو مقوا

- صنایع نساجی و پوشاك

- تصفیه آب و فاضلاب

- نیروگاهها

- اماکن تفریحی، ورزشی و تبلیغات

خطرات تحت پوشش در بیمه شکست ماشین‌آلات :

  1 - اشتباه در طراحی، ساخت یا نصب ماشین‌آلات که در زمان بهره‌برداری آشکار شده و دوره تضمین کارخانه سازنده نیز پایان یافته باشد.

 2 - معایب موجود در اقلام، مواد اولیه یا ریخته‌ گری

 3 - اجرای نادرست کار

 4 - از هم گسیختگی در اثر نیروی گریز از مرکز

 5 - اتصال کوتاه - نوسان برق - قطع برق، آب، گاز یا هر سوخت دیگر

 6 - کم شدن آب در دیگ‌های بخار - انفجار دیگ‌های بخار - انفجارات فیزیکی

 7 - یخ‌زدگی

 8 - غفلت - عدم مهارت - سهل‌ انگاری

 9 - شکست مکانیکی یا الکتریکی

10- اشتباه در سیستم روغن‌ کاری یا خنک‌ کاری

11- سقوط - تصادم - واژگونی

12- خرابکاری غیر گروهی

13- سایر حوادث به جز آنچه صراحتاً در بیمه‌ نامه مستثنی شده است.

 

نکات مهم در بیمه شکست ماشین آلات :

1-پوشش بیمه شکست ماشین آلات تنها پس از نصب و تست عملکرد صحیح ماشین آلات شروع میشود.

2-ماشین آلات به قیمت روز و معادل قیمت نو یا ارزش جایگزینی بیمه میشوند اما در صورت وقوع خسارت کلی قیمت کارکرده ماشین آلات پس از کسر فرانشیز پرداخت خواهد شدلیکن در صورت وقوع خسارت های جزئی مانند تعویض قطعات، قطعات تعویضی بر مبنای قیمت نو و ارزش جایگزینی محاسبه و پس از کسر فرانشیز پرداخت خواهد شد .

3-کلیه هزینه های نجات ،رفت و آمد به تعمیرگاه ،تعویض قطعات و اجرت تعمیرات تحت پوشش این بیمه میباشد.

4-علاوه بر خسارت هایی که به خود دستگاه ممکن است وارد آید میتوان خسارت های مالی و یا جانی که به اشخاص ثالث وارد میشود و یا خسارت هایی که به اموال مجاور و متعلق به بیمه گذار ممکن است وارد آید را در بیمه شکست ماشین آلات بیمه کرد.

5- هر گاه بر اثر یکی از خطرات تحت پوشش در بیمه شکست ماشین آلات ، خط تولید یک کارگاه یا کارخانه با توقف ناخواسته مواجه شود ، سود از دست رفته ناشی از وقفه در کار بوسیله یک بیمه نامه مکمل دیگر به نام بیمه عدم النفع ناشی از شکست ماشین آلات ( Machinery Loss Of Profit ) جبران خواهد شد . 

 

استثنائات بیمه نامه شکست ماشین آلات :

1-فرانشیز مذکور در جدول مشخصات در هر حادثه به عهده بیمه گذار است. اگر در یک حادثه بیش از یک قلم از اقلام مورد بیمه اتلاف یا آسیب دیده باشد، فقط بیشترین رقم فرانشیز بعهده بیمه گذار می باشد.

2- اتلاف یا آسیب وارد شده به ابزارهای قابل تعویض از قبیل حدیده شده، قالب ها، سیلندرهای کنده کاری شده، قطعاتی که به سبب استفاده و یا به طور طبیعی موجب استهلاک یا فرسودگی آنها می شود، از قبیل جداره های نسوز، چکش های ضربه ای، اشیاء ساخته شده از شیشه، تسمه های متحرک، تایرهای لاستیکی، مواد به حرکت درآورنده از قبیل روغن ها، سوخت ها و کاتالیزورها.

3- اتلاف یا آسیب به علت آتش سوزی، صاعقه مستقیم، انفجار شیمیایی (جز انفجار گاز در تنوره دیگ بخار)، سیستم اطفای حریق یا تخریب های ناشی از آن، سقوط هواپیما یا هرگونه وسیله نقلیه هوایی یا اشیائی که از آنها سقوط کند، دزدی ساده، سرقت با شکستن حرز یا تلاش برای آن، ریزش و آوار ساختمان ها، سیل، طغیان آب، زلزله، نشست، رانش زمین، بهمن، تندباد، گردباد، طوفان، فوران آتشفشان یا بلایای طبیعی مشابه.

4-اتلاف یا آسیب دیدگی که سازنده ، پیمانکار یا تعمیرکار براساس قانون یا قرارداد مسئول آن باشد.

5- اتلاف یا آسیب دیدگی معلول نقایص یاعیوبی که درزمان شروع بیمه نامه وجود داشته و بیمه گذار یا نمایندگان وی از این موضوع آگاه بوده باشند، خواه بیمه گر نسبت به آن عیوب و نقایص آگاهی داشته یا نداشته باشد.

6- اتلاف یا آسیب دیدگی ناشی از عمل یا قصور عمدی بیمه گذار یا نمایندگان وی.

7- اتلاف یا آسیب دیدگی مستقیم یا غیر مستقیم ناشی از جنگ، هجوم، عمل دشمن خارجی، عملیات خصمانه (خواه جنگ اعلام شده یا نشده باشد)، جنگ داخلی، یاغیگری، بلوا، انقلاب یا قیام،شورش، اعتصاب کارگران، یا تعطیل کارخانه از طرف کارفرما درمقابله با اعتصاب کارگران، جنبش های دسته جمعی، در دست گرفتن قدرت به وسیله قوای نظامی یا از طریق غیر قانونی یا از طرف اشخاصی که با سوء نیت به نام یا مرتبط با هرگونه تشکیلات سیاسی انجام گیرد. توطئه، توقیف، ضبط و مصادره یا خرابی، یا اتلاف وارد به اموال، بنا به دستور دولت عملی یا قانونی (DE JURE OR DE FACTO) یا هر مقام صلاحیتدار عمومی.

8-هرگونه پیامد ناشی از واکنشهای هستهای، تشعشعات یا آلودگیهای رادیواکتیو.

9-اتلاف یا آسیب دیدگی که نتیجه مستقیم کار ممتد و از آثار آن باشد (مانند فرسودگی و پارگی، ایجاد حفره، سائیدگی، خوردگی، زنگ زدگی، جرم گرفتگی دیگ بخار).

10-خسارت غیر مستقیم یا مسئولیت از هر قبیل و به هر صورت، پرداخت های اضافی برای جبران خسارت مادی مقرر در بیمه نامه.

11- هر سلاح شیمیایی، بیولوژیکی، بیوشیمیایی یا الکترومغناطیسی.

12- بکارگیری یا کارکرد هر نوع کامپیوتر، سیستم کامپیوتری، برنامه نرمافزار کامپیوتری، ویروس یا فرایند کامپیوتری یا هر سیستم الکترونیکی دیگر با قصد آسیب رساندن.

سفارش خرید بیمه شکست ماشین آلات :

 جهت خرید بیمه شکست ماشین الات بیمه ایران لطفا فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان بیمه سرا در اسرع وقت با شما تماس بگیرند .همچنین در صورت تمایل میتوانید فرم پیشنهاد بیمه شکست ماشین آلات  را دانلود و پس از تکمیل به یکی از روشهای زیر برای ما ارسال کنید تا فرم اعلام حق بیمه و متعاقب آن صدور بیمه نامه صورت پذیرد .

لطفا نام و نام خانوادگی خودرا به حروف بنویسید
Invalid Input
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید Invalid Input
Invalid Input

 

راه های تماس :

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن :  44001971 -09193085301

 

Attachments:
Download this file (bimehsara_MLOP.pdf)شرایط عمومی بیمه عدم النفع ناشی از شکست ماشین آلات[شرایط عمومی بیمه عدم النفع ناشی از شکست ماشین آلات]438 kB
Download this file (mb proposal form.doc)MB PROPOSAL FORM[Questionnaire for Machinery Breakdown Insurance ]60 kB
Download this file (MB.pdf)فرم پیشنهاد بیمه شکست ماشین آلات[فرم پیشنهاد بیمه شکست ماشین آلات]289 kB
آدرس: تهران ، فلکه دوم صادقیه ، خيابان آیت الله كاشانی بين خيابان اباذر و مهران پ 67 واحد 4
همراه: 09121481462
تلفن: 02144001971
فکس: 02144057215

منوی سایت