بیمه سرا نمایندگی بیمه ایران
021-44001971
بیمه سرا نمایندگی بیمه ایران

انواع بیمه نامه اتومبیل

در این بخش میتوانید به بیمه نامه های مرتبط با خودرو دسترسی داشته باشید

بیمه کارت سبز چیست ؟

Rating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star Blank
 

Bimehsara Com Green Card

بیمه کارت سبز چیست ؟ 

 بیمه کارت سبز در واقع یک بیمه شخص ثالث بین المللی است .از آنجاییکه بیمه شخص ثالث خودرو شما فقط خسارت هایی را پوشش میدهد که در داخل مرزهای کشور اتفاق افتاده باشد لذا چنانچه قصد دارید با خودرو به خارج از کشور(کشورهای عضو سیستم کارت سبز ) سفر کنید ضروری است نسبت به تهیه بیمه کارت سبز اقدام نمایید . کارت سبز برای خودروهایی صادر میشود که قصد خروج از کشور و تردد در منطقه جغرافیایی کشورهای عضو کارت سبز را دارند . سیستم بین المللی کارت سبز با هدف حمایت از زیاندیدگان و همچنین رانندگان در تصادفات رانندگی و بر اساس توصیه نامه شماره 5 کمیته فرعی حمل و نقل جاده ای کمیسیون اقتصادی برای اروپا وابسته به سازمان ملل در سال 1949 ایجاد شد و در سال 1953 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد . شرط اصلی عضویت در سیستم کارت سبز این است که قانون اجباری بیمه شخص ثالث در آن کشور به تصویب رسیده باشد در حال حاضر تعداد 48کشور عضو سیستم کارت سبز هستند که عمدتا کشورهای اروپایی هستند و دربین آنها کشورهای ترکیه و آذربایجان دارای مرز مشترک با ایران هستند . کشور ایران در سال 1356 به این سیستم ملحق شد . رانندگانی که قصد دارند با خودرو در کشورهای عضو سیستم کارت سبز تردد کنند مکلفند بیمه کارت سبز خریداری کنند در غیر اینصورت اجازه ورود به خودرو آنها داده نخواهد شد . از نمونه های مشابه با بیمه کارت سبز در سایر نقاط جهان میتوان به چند مورد اشاره کرد .بیمه کارت زرد و کارت قهوه ای در آفریقا و کارت نارنجی در کشور های عربی ویا کارت آبی در منطقه آسه آن (ASEAN) و طرح کارت سفید اکو در منطقه اکو که در حال اجرایی شدن است .

 

حق بیمه و تعهدات بیمه کارت سبز :

خسارت های جانی و مالی وارده به اشخاص ثالث بر اساس قوانین و مقررات کشور محل حادثه تعیین و حداقل تعهدات قانونی کشورهای عضو همه ساله توسط دفتر مرکزی کارت سبز اعلام میشود و همچنین حق بیمه کارت سبز نیز با توجه به نوع خودرو ، مدت سفر و میزان تعهدات کشور یا کشورهای مقصد متغیر است

مراکز فروش بیمه کارت سبز :

مدیریت امور مربوط به کارت سبز توسط دفاتری انجام میشود که تحت عنوان دفاتر ملی کارت سبز در هر کشوری وجود دارد و دفتر مرکزی در لندن واقع شده است ، این دفاتر مسئولیت نظارت بر حسن انجام صدور و خسارت بیمه کارت سبز طبق موافقت نامه هماهنگ بین دفاتر را به عهده دارند . در حال حاضر فقط شرکت سهامی بیمه ایران عضو دفتر کارت سبز ایران بوده و عملیات صدور و خسارت کارت سبز را در ایران انجام میدهد .

Bimehsara Com GreenCard Branch

 

Bimehsara Com GreenCard Claim
Bimehsara Com GreenCard Performance

دریافت اطلاعات بیشتر درباره بیمه کارت سبز

فایل های پیوست شده:
فایلحجم فایل
Pdfفرم پیشنهاد بیمه کارت سبز324 kB
Pdfلیست کشورهای عضو بیمه کارت سبز34 kB

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

فرم ارتباط با ما

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech